Sedactive Plus FM ITALIA

Sedactive Plus FM ITALIA

Doplňkové krmivo

pro zklidnění koní obsahuje extrakty z léčivých rostlin (třezalka, mučenka, meduňka), hořčík a tryptofan, jejich synergické působení usnadňuje návrat do klidového stavu po zátěži.

10 g

Sedactive Plus FM ITALIA

Karob, dextróza, oxid hořečnatý, vitaminy B1, B2, B6, B12, D-kyselina pantothenová, kys. listová, vitamin PP, inositol,  L-triytofan; extrakty z Hypericum perforatum (třezalka), Passiflora incarnata (mučenka), Melissa officinalis (meduňka).

AKTIVNÍ SLOŽKY:

Ipericum (třezalka): v poslední době se o této léčivé rostlině mluví jako o alternativě k syntetickým léčivům, obsahuje ipericin, biflavony, iperofin a látky s výrazným a rychlým antidepresivním a sedativním účinkem. Ipericin inhibuje enzym monoaminoxid (MAO), který je zodpovědný za desaktivaci mediátorů serotonin, dopamin a noradrenalin, a dále zvyšuje vylučování melatoninu.

Pasion-flower (mučenka): léčivá rostlina s uklidňujícím účinkem včetně zvířat obsahuje mnoho chemických sloučenin, mimo jiné flavonoidy, alkaloidy, osikumariny, steroly, aminoacidy, tuky a organické kyseliny. Účinky jsou podobné působení klasických sedativních přípravků, pravděpodobně má receptory společné pro benzodiazepin.

Balm-mint (meduňka): se tradičně používá při nervových poruchách a při zažívacích patologiích. Je prokázáno, že má silný spasmolytický a sedativní na účinek, je užitečná ve stresových stavech, nervozitě a zvýšené nervové vzrušivosti.

Magnesium (hořčík): Je prvek s důležitými biologickými funkcemi, druhý kation po vápníku v pořadí množství v buněčných tekutinách. Hořčík se podílí na procesu koncentrace katecholaminu v adrenergních nervových vláknech regulujících excitabilitu nervů a svalů. Redukce hořčíku v krvi (hypomagnesinémie) vyvolává svalové křeče typu tetanu v důsledku zvýšení svalové a nervové dráždivosti.

Tryptofan: je považován za sedativum, je to esenciální aminokyselina, kterou organismus nemůže produkovat, ale musí ji přijímat s jídlem. Tryptofan je v organizmu přeměněn na neurotransmiter serotonin, ze kterého je v epifýze tvořen melatonin.

Sedactive Plus FM ITALIA

DÁVKOVÁNÍ: 1 perorální aplikátor denně po 3 dny, včetně dne závodu nebo transportu.

DOPING: negativní. [Na seznamu zakázaných látek FEI byl aktualizován 7. prosince 2017].

UPOZORNĚNÍ: určeno jen pro zvířata. 

EXPIRACE: 4 roky. Skladujte na chladném a suchém místě, mimo dosah zdrojů tepla a přímého slunečního světla.

BALENÍ: 10 g perorální jednorázový aplikátor.

Sedactive Plus FM ITALIA

Pro nákup a bližší informace o ceně kontaktujte svého veterinárního lékaře