Rubenal

Rubenal

Doplňkové krmivo v podobě ochucených tablet

Rubenal® má nefro-protektivní účinek, podporuje správné funkce ledvin. Minimalizuje vazivovatění glomerulů, brání ztrátám proteinů močí a snižuje hladinu kreatininu v krvi.

Tablety obsahují výtažek z oddenků a kořenů léčivé byliny Rheum officinale / Reveň lékařská, anthrachinonové glykosidy (rhein, emodin a aloe-emodin), taniny, deriváty stilbenů, těkavé oleje, mastné kyseliny apod.
Reveň lékařská pochází z Číny a Tibetu, v čínské medicíně se používá více než 4000 let. Její hořká a nepříjemná chuť dlouho bránila jejímu používání ve veterinárním lékařství. Extrakt z reveně zlepšuje klinický průběh a zpomaluje progresi CKD u lidí i u zvířat, zlepšuje funkce ledvin a prodlužuje délku života.

Rubenal® je dostupný v tabletách o velikosti 75 mg a 300 mg, balení po 60 tabletách.

Rubenal

Vstupní materiál: výtažek z oddenků a kořenů léčivé byliny Rheum officinale / Reveň lékařská a látky jako anthrachinonové glykosidy (rhein, emodin a aloe-emodin), taniny, deriváty stilbenů, těkavé oleje, mastné kyseliny 

Analytické složky: hrubá vláknina 31 %, hrubé tuky a oleje 16 %, hrubý popel 10,5 %, hrubý protein 5,7 %, vlhkost 3,7 %, sodík 2,2 %, fosfor 1,8 %, draslík 0,25 %, vápník 0,01 %

Rubenal

Rubenal® se snadno se podává, protože tablety s obsahem Rheum officinale jsou chutné pro naprostou většinu psů i koček. Psům jej podávejte jako pilulku, i bez přidání do krmiva ho 100% psů spontánně přijme do 5 minut. Kočkám tabletu rozmělněte do jídla, které pak 86% koček spontánně pozře do 5 minut. Při podávání dbejte na přístup k čerstvé vodě.


Rubenal 75 mg:
 

kočka > 2 kg ž.hm. 2x denně 1 tableta
pes < 3 kg ž.hm. 2x denně ½ tablety
pes 3 - 6 kg ž.hm. 2x denně 1 tableta
pes 6 - 10 kg ž.hm. 2x denně 2 tablety
 

 


Rubenal 300 mg:

pes 8 - 12 kg ž.hm. 2x denně ½ tablety
pes 13 - 25 kg ž.hm. 2x denně 1 tableta
pes 26 - 45 kg ž.hm. 2x denně 2 tablety
pes > 45 kg ž.hm.  2x denně 3 tablety