Peroxyderm šampon

Peroxyderm

Veterinární přípravek určený k vnějšímu použití

Antibakteriální kožní terapeutikum pro psy, popř. kočky s keratolytickým a sebostatickým efektem. Podpůrná kůra při ošetření pyodermií, akné, seborrhoa oleosa, infikovaných proleženin. Ke koupelím před zahájením aplikace antiparazitik proti demodikóze.

Peroxyderm

Účinná látka ve 100 g suspenze: Benzoylis peroxidum 2,5 g.

Benzalperoxid je velmi účinná antibakteriální substance se širokým spektrem účinku. Jeho keratolytický a sebostatický efekt se projevuje čištěním postižených míst a snížením sekrece kožních žláz.

Pomocné látky: Aqua purificata, natrii hydroxidum, polysorbatum 80, sorbitani oleas, acidum citricum, glycerolum, lauromacrogoli natrii sulfas, xanthani gummi.

Peroxyderm

Postižená místa nebo celou srst dobře navlhčíme vlažnou vodou, naneseme suspenzi a důkladně vmasírujeme do pokožky, aby se benzoylperoxid jako účinná látka dostal do styku s postiženými místy nejméně po dobu 5 - 10 minut. Poté důkladně opláchneme zvíře vlažnou vodou, jelikož zbytky suspenze v srsti by mohly vést k nežádoucímu dráždění. Zvíře s mastnou kůží musíme ošetřit dvakrát denně. Podle potřeby a poškození kůže léčbu opakujeme denně nebo každý 2. až 7. den.

Balení 200 g