Lactaderm šampon

Lactaderm

Lactaderm byl stažen z produkce a distribuce a můžete jej nahradit podle indikace těmito našimi přípravky: 

Peroxyderm
Clorexidine shampoo
Dermilen

Lactaderm slouží k podpoře léčby povrchových a hlubokých pyodermií, furunkulózy, infikovaných proleženin, akné, hot spots, seborrhoey u malých zvířat - především u psa, popř. u kočky.


Lactaderm obsahuje ethylaktát ve vodoaktivním gelu, který ve spojení s vodou vytváří šampon s výrazným čistícím účinkem. Při styku s kůží se ethyllaktát rozkládá na kyselinu mléčnou a ethanol.
Kyselina mléčná působí antisepticky, mírně keratolyticky a hygroskopicky. Tímto snižuje množství bakteriální flory na kůži, napomáhá odloučení zrohovatělé vrchní části epidermis a současně ji zvlhčuje a podporuje její normální strukturu. Inhibuje také bakteriální lipázu, zvláště při nadprodukci tuku.


Ethanol podporuje antiseptický účinek kyseliny mléčné, má také desodorační vlastnosti, kterými eliminuje nepříjemné pachy kůže a srsti zvířete.

Lactaderm


Účinná látka ve 100 ml gelu:                  
Ethylis lactas 10 g
Pomocné látky: Alcohol isopropylicus, triethanolaminii laurilsulfas, triglyceridum polyoxyethylenatum, hydroxyethylcellulosum, methylparabenum, propylparabenum, aroma, aqua purificata.

Lactaderm

Lactaderm je možné dle potřeby použít denně nebo každý 2. až 7.den.
Zvíře s mastnou kůží nutno ošetřit dvakrát denně za sebou.

Celou srst a kůži zvířete dobře namočíme vlažnou vodou a naneseme přiměřené množství gelu, který ve styku s mokrou srstí vytvoří šampon. Po důkladné masáži povrchu těla zvířete, která by měla trvat asi po dobu 10 minut, opláchneme zvíře vlažnou vodou.


Balení 100 ml a 300 ml