Equistro Elytaan

Equistro Elytaan

EQUISTRO – doplňková krmiva pro koně

Tekuté doplňkové krmivo bohaté na elektrolyty, minerály a esenciální aminokyseliny. Pomáhá kompenzovat ztráty elektrolytů během silného pocení u koní. ELYTAAN je tekutý doplňkové krmivo obsahující rychle dostupné elektrolyty, který stimuluje pití a částečně kompenzuje ztrátu NaCl, je bohatým zdrojem vitamínu B3 a B5, stopových prvků a aminokyselin. Lze jej použít pro vytvoření dostatečných rezerv před předpokládanou ztrátou vody a elektrolytů v průběhu sportovního výkonu koně.

1000 ml

Equistro Elytaan

Přípravky vyrobené v roce 2020 mají vylepšenou recepturu. Barva tekutiny je hnědá, což způsobuje nová forma železa (chelátová forma (II), hydrát v pevné formě ) (3b108) 200 mg, která má vyšší biologickou dostupnost pro organismus koní. Prosím nezapomínejte Elytaan protřepat před použitím.

Tekutina- složení:
chlorid sodný, magnézium, draslík, vápník, L-lysin, DL-metionin, niacin, kalcium, pantotenát, zinek , železo, měď, hořčík (cheláty IPALIGO).​

IPALIGO® stopové prvky
 
Výhody organicky vázaných forem stopových prvků versus anorganické prvky.
Vědecké studie popisují výrazné rozdíly v biologické dostupnosti stopových prvků získaných z různých zdrojů. Prvky vázané ve formě proteinátů a chelátů jednoznačně vykazují výrazně lepší biologickou dostupnost, než jakou mají anorganické formy prvků. Dalším důležitým faktorem je skutečnost, že anorganické formy nejsou chráněny před fyzikálně-chemickými reakcemi během trávení, zažívání a vstřebávání.
 
Stabilní přísun stopových prvků je pro koně důležitý ze dvou důvodů:
1.       Pro zajištění správné funkce metabolismu všech tkání a orgánů koně
2.       Pro optimální funkci mikroflóry v tlustém střevě koně, která se účastní trávení a syntézy některých důležitých živin jako je například komplex vitamínu B. 

Equistro Elytaan

DÁVKOVÁNÍ: 20 - 40 ml/den, podávejte přímo perorálně, do krmiva nebo vody. Podávejte po dobu 1 až 3 dnů pro zabezpečení příjmu elektrolytů, vitamínů a aminokyselin, lze jej použít k vytvoření tělesných rezerv nebo pro regeneraci sil a kondice během rekonvalescence, mezi nebo po závodě, u klisny po porodu, před transportem, před zátěží. Balení 1000 ml

EQUISTRO jsou výživové doplňky, při kterých má být zabezpečen dostatek pitné vody. Prodloužené podávání přípravku konzultujte s veterinárním lékařem nebo specialistou na výživu koní.

Equistro Elytaan

EQUISTRO – doplňková krmiva pro koně

Žádný z přípravků EQUISTRO neobsahuje látky, které jsou na listině FEI zakázaných látek jako doping a mohou být použity před, během a po skončení soutěží.
Všechny šarže jsou před uvolněním k prodeji podrobeny analýze ve Francouzské dostihové laboratoři (LCH), a to za účelem potvrzení, že v průběhu antidopingové kontroly nebudou prokázány jakékoliv kontaminace přírodními látkami vedoucí k pozitivnímu testu na doping.

Equistro Elytaan

Pro nákup a bližší informace o ceně kontaktujte svého veterinárního lékaře