Clorexidine shampoo FM ITALIA

Clorexidine shampoo FM ITALIA

Veterinární šampon s antiseptickými účinky

Šampon k ošetření srsti psů, koček a koní. Obsahuje chemické antiseptikum chlorhexidin, který má baktericidní a dlouhodobě bakteriostatický účinek, působí na viry s obalem, přitom rehydratuje kůži a nezanechává srst matnou. 

250 nebo 1000 ml

Clorexidine shampoo FM ITALIA

Chlorhexidin diglukonát 0,448 %

Chlorhexidin je chemické antiseptikum. Ničí grampozitivní a gramnegativní bakterie (je baktericidní), na některé gramnegativní bakterie účinkuje méně. Je též bakteriostatický. Mechanismus účinku je založen na rozrušení buněčné membrány. Chlorhexidin vykazuje také určitý účinek proti obaleným virům, nebyl však zatím výrazněji zkoumán.

U zvířat se používá k povrchové dezinfekci ran, jako antiseptikum ve formě šamponu nebo ušních kapek. Je účinnější v ničení bakterií než povidon-jod nebo sůl a má zbytkový účinek až 6 hodin.

Přípravky obsahující chlorhexidin ve vysokých koncentracích nesmí přijít do kontaktu s očima (způsobuje rohovkový vřed) a s vnitřním uchem (hrozí ztráta sluchu). Chlorhexidin je deaktivován anionovými sloučeninami, včetně anionových tenzidů.

I když je chlorhexidin účinný i v přítomnosti krve, mýdla a hnisu, účinnost je nižší.

Clorexidine shampoo FM ITALIA

APLIKACE: naneste šampón na zvlhčenou srst, jemně promasírujte, nechte několik minut působit a poté opláchněte.

UPOZORNĚNÍ: přípravek nepoužívejte jiným způsobem, než je uvedeno. Uchovávejte mimo dosah dětí. Pokud se přípravek dostane do oka, vypláchněte velkým množstvím vody.

BALENÍ: plastová láhev 1000 ml pro koně, 250 ml pro psy a kočky.

Clorexidine shampoo FM ITALIA

Pro nákup a bližší informace o ceně kontaktujte svého veterinárního lékaře