Calf Lyte Plus

Calf Lyte Plus

Doplněk krmiva pro telata

Prášek se po rozpuštění ve vodě nebo mléce používá u telat pro zotavení z poruch trávení a průjmů. Calf Lyte Plus obsahuje kombinaci octanu sodného, elektrolytů a dextrózy, po rozpuštění vzniká hypertonický roztok (490mOsm/l) který zastavuje průjem a doplňuje tekutiny. Telatům se podává při řešení metabolických poruch a acidózy, v případě nerovnováhy elektrolytů a na doplnění energie. Může být podáván jak sajícím telatům, tak telatům krmeným mléčnou náhražkou.

Calf Lyte Plus

Složení:
dextróza (60,5%), octan sodný (18,3%), chlorid sodný, chlorid draselný, hydrogenfosforečnan draselný, dihydrogenfosforečnan sodný, prášková mléčná bílkovina mléčná bílkovina v prášku (včetně laktoferinu 0,1%), karamelizovaný cukr.

Analytické složky:
celkový cukr: 60,5%, hrubý popel 17,7%, hrubý protein 12,0%, sodík 5,9%,  chloridy 2,8%, draslík 1,7%, hrubé tuky a oleje 0,5%, hrubá vláknina 0,5%

Doplňkové látky:
Konzervanty, zchutňovadla: glycin 90 400mg/kg, pojiva, emulgátory, vitaminy a podobné přísady
 
Energetická hodnota: 326 kcal/100g
 

Calf Lyte Plus

Telata:
1 sáček (90 g)  rozpustit ve 2 litrech teplé vody (37 ° C) a aplikovat  láhví nebo žaludeční sondou.
Podávejte 2 litry čerstvého roztoku 2 až 3 krát denně, a to samostatně nebo s běžným krmivem (mléko nebo mléčná náhražka).
 
Doba podávání:
1 až 7 dnů v  případě  krmení podávání s běžným krmivem.
1 až 3 dny pokud je podáván CALF-LYTE PLUS samostatně, poté následuje jeden den přechodu na běžné krmivo (podat běžné krmivo s CALF-LYTE Plus).
Před použitím nebo před prodloužením doby používání se doporučuje vyžádat si stanovisko veterinárního lékaře. Nerozpouštějte sáček v méně než 2 litrech vody. 


Balení 24 x 90 g